Wyższa wydajność - niższe koszty Innowacyjna i wysoce wydajna seria ASDB wykorzystuje opatentowany system 3-obiegowego wymiennika ciepła. W połączeniu z obiegiem glikolowym osiągana jest znaczna oszczędność energii. Masa glikolowa działa jak medium zatrzymujące zimno. Osuszacze ASD nadają się szczególnie do pracy przy częściowym obciążeniu i przy nieregularnym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze. Dzięki zastosowaniu osuszaczy ASD można wyraźnie obniżyć koszty eksploatacji.
Działanie i zalety obiegu glikolowego Mieszanina wodno-glikolowa jest chłodzona, gdy nie cała energia chłodnicza jest potrzebna do schłodzenia sprężonego powietrza. Gdy sprężarka chłodnicza wyłącza się podczas pracy z częściowym obciążeniem, sprężone powietrze jest schładzane przez chłód zmagazynowany w masie glikolowej. Dopiero gdy masa ta nie jest już wystarczająco chłodna, sprężarka chłodnicza włącza się ponownie. Dlatego osuszacze ASD wykazują potencjał oszczędnościowy, szczególnie podczas pracy pod częściowym obciążeniem i przy nieregularnym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze. Gdy po przerwie sprężarka powietrza ponownie się włącza i wypuszcza sprężone powietrze do systemu rurociągów, osuszacze ASD natychmiast schładzają to sprężone powietrze do punktu rosy, ponieważ masa glikolowa natychmiast zapewnia wymaganą temperaturę. W wielu innych systemach, w których sprężarka chłodnicza może schłodzić się do temperatury roboczej dopiero po okresie rozruchu, w tym czasie do sieci zasilającej dopływa wilgotne powietrze, ze wszystkimi tego negatywnymi skutkami.
Zalety w skrócie - Poprawiona efektywność energetyczna dzięki opatentowanemu systemowi 3-obwodowego wymiennika ciepła
- Oszczędność energii i dłuższa żywotność dzięki wyłączeniu sprężarki chłodniczej w trybie pracy pod częściowym obciążeniem
- Optymalna regulacja punktu rosy dzięki dodatkowemu czujnikowi temperatury do regulacji glikolu
- Odprowadzanie kondensatu bez strat ciśnienia dzięki zintegrowanemu elektronicznemu, regulowany poziomem separator kondensatu
- Optymalna wydajność w każdych warunkach obciążenia i otoczenia dzięki zmiennej regulacji prędkości obrotowej wentylatora
- Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów długa żywotność i redukcja kosztów serwisowych
- Redukcja kosztów eksploatacji przy aktywnej ochronie środowiska
Sposób działania opatentowanego 3-obwodowego systemu wymiennika ciepła - Ciepłe nasycone sprężonym powietrzem sprężone powietrze wpływa do wymiennika ciepła.
- Wstępne schłodzenie powietrza wlotowego spowodowane jest przeciwprądowo zimnym powietrzem wylotowym w wymienniku ciepła.
- Powietrze wlotowe jest doprowadzane do temperatury punktu rosy przez obieg czynnika chłodniczego, co powoduje powstanie kondensatu.
- Kondensat jest zbierany i usuwany w zintegrowanym, elektronicznym separatorze kondensatu z regulacją poziomu.
- Obieg glikolu magazynuje nadmiar energii i chłodzi powietrze wlotowe przy częściowym obciążeniu.
- Sprężarka chłodnicza wyłącza się przy częściowym obciążeniu, co może podwoić jej żywotność.
(Wyjaśnienie w opisie produktu serii ASD w punkcie "Funkcja i zalety obiegu glikolowego")